Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze, żeby nauczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy. Dzieci obejrzały prezentację strażaków jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a później samodzielnie wykonywały wszystkie czynności niezbędne do udzielenia pomocy. Nie zabrakło również fantomu, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Strażacy zaprezentowali swój sprzęt medyczny, nosze, bandaże, plastry itd. Przedszkolaki, zarówno te młodsze jak i starsze, były niezwykle zainteresowane zajęciami zorganizowanymi przez strażaków. Zdobyły bezcenną wiedzę dotyczącą właściwej reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dziękujemy strażakom za wspaniałe warsztaty!