Przedszkole wzięło udział w projekcie „Nie lekceważcie fantazji” skierowanym do placówek im. Jana Brzechwy w całej Polsce zorganizowanym przez studentki pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem projektu było zapoznanie dzieci z twórczością Jana Brzechwy oraz zachęcenie ich do samodzielnego i twórczego myślenia. Zaproponowanie przez organizatorów zadania dały dzieciom bardzo dużo radości. Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie wiersza pt. „Na wyspach Bergamutach” oraz rozmowa na jego temat, następnie dzieci śpiewały piosenkę o tym samym tytule oraz obrazowały gestem słowa. Na  koniec dzieciaki wykonały pracę plastyczną „Kto jeszcze może mieszkać  na wyspie?”. W drugim zadaniu dzieci również wykazały się ogromną kreatywnością. Stworzyły przestrzenną wyspę z dostępnych materiałów.

Loading

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content