Dodano 08.09.2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne. Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość. Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl W załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.  

Z wyrazami szacunku  
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej Ministerstwo Edukacji i Nauki

Infolinia dla szkół wsparcie psychologiczne

Dodano 24.08.2021

Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze zaprasza na zebranie Rodziców, które odbędzie się 31 sierpnia 2021 r. o różnych godzinach dla poszczególnych grup. O harmonogramie spotkania poinformują wychowawcy każdej z grup.
Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu zobowiązane są do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Proszę o zabranie długopisu oraz maseczki. 


Dodano 27.06.2021

Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice…

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń

i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych,

bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku,

wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi

i wielu niezapomnianych przeżyć.

       Do zobaczenia we wrześniu.

 Dyrekcja i Personel Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze


Dodano 01.06.2021


Dodano 01.06.2021

Podziękowanie za zaangażowanie w organizację Dnia Rodziny

Serdecznie dziękuję Radzie Rodziców  za pomoc oraz wsparcie finansowe przy organizacji Dnia Rodziny.  Dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy pomagali w organizacji i wspierali rzeczowo całą imprezę. Bez Waszego zaangażowania, Drodzy Przyjaciele, zorganizowanie Dnia Rodziny nie byłoby możliwe. Dziękuję również wszystkim Pracownikom przedszkola- zarówno nauczycielom, jak i obsłudze – za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Państwa pomysłowość i wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy. 

Z całego serca wszystkim  dziękuję,

Dyrektor Renata Koczy


Dodano 01.06.2021

DZIEŃ RODZINY 2021

Dnia 27 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny, podczas którego świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty oraz wszystkich Dzieci. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Renata Koczy, która przywitała wszystkie dzieci oraz życzyła udanej i wyśmienitej zabawy.

Pierwsza część uroczystości odbyła się w salach, gdzie na dzieci czekała fontanna czekoladowa z owocami oraz popcorn . Następnie przenieśliśmy się na przedszkolny plac zabaw gdzie na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: dmuchana zjeżdżalnia, zamek, bańki mydlane, malowanie buziek oraz słodki poczęstunek.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!


Dodano 29.05.2021


Dodano 29.05.2021

DZIECI W WIRTUALNEJ SIECI


Dodano 26.05.2021

Z okazji święta Dnia Matki składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej pomyślności oraz pogody ducha.

Przyjmijcie Mamy życzenia, niech Wam się spełnią marzenia. Bądźcie zawsze pełne miłości do swoich dzieci, niech Wam nie zabraknie cierpliwości. Niech Was nie złoszczą wybryki i niech Was nie drażnią dzieci okrzyki. Niech buzia Wam się uśmiecha, gdy postęp robi Wasza Pociecha.

Wszystkiego najlepszego!


Dodano 24.04.2021

Nasze przedszkole przystąpiło do akcji organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedźnej z/s w Woli #pomaganieprzezkolorowanie. Celem tej akcji było wykonanie kolorowych zakładek – mandali na rzecz Filipka z Jankowic, chorującego na SMA.


Dodano 25.04.2021

Jesienią na rabatce przed przedszkolem zasadziliśmy cebulki żonkili i ustawiliśmy przy nich tabliczkę z napisem Znaki Nadziei. Akcja zainaugurowana została przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.Cieszymy się, gdyż żonkile zakwitły i radują nas swoim widokiem. Odradzające się po zimie żonkile są znakiem nowego życia i nadziei.


Dodano 19.04.2021

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA ROK SZKOLNY 2021/2022


Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze informuje, iż zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Miedźna Nr.OR.0050.7.2021 z dnia 14 stycznia 2021 r. termin składania wniosków w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli w Gminie Miedźna rozpoczyna się 19 kwietnia 2021r.


Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola:
Od dnia 19.04.2021 r. do dnia 22.04.2021 r.
LICZBA WOLNYCH MIEJSC W PRZEDSZKOLU – 1
Lista kandydata zakwalifikowanego do przedszkola zostanie wywieszona w dniu 4 maja 2021 r.
Wnioski można pobrać w sekretariacie przedszkola lub ze strony Internetowej przedszkola www.przedszkole-gora.pl


Dodano 16.04.2021

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!!!

Z przyjemnością informujemy, iż od poniedziałku 19 kwietnia 2021r. przedszkole zostaje otwarte.

Zapraszamy wszystkie nasze przedszkolaki!


Dodano 12.04.2021

Informacja dotycząca dyżuru wakacyjnego w roku szkolnym 2021/2022


Dodano 09.04.2021

Do 18 kwietnia br. przedłużone zostało nauczanie zdalne dla uczniów wszystkich szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Przedszkola i żłobki również pozostają zamknięte.


Dodano 29.03.2021

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji zbliżających się Świąt, składamy najserdeczniejsze życzenia:

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań

w gronie rodziny oraz wesołego “Alleluja”

życzy wszystkim Dzieciom i Rodzicom

Dyrekcja  oraz  personel Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze


Dodano 29.03.2021

Harmonogram konsultacji dla rodziców w okresie od 29.03 – 09.04.2021


Dodano 26.03.2021

FUNKCJONOWANIE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W OKRESIE OD 29 MARCA DO 9 KWIETNIA


Na okres od 29 marca do 9 kwietnia 2021 r. przedłużono ograniczenia związane z funkcjonowaniem szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ograniczenia te rozszerzono o także o przedszkola
i żłobki, czy kluby dziecięce.
Nauka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych nadal odbywa się w formie zdalnej na dotychczasowych zasadach. Prowadzone mogą być konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III liceum ogólnokształcącego.
Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych mogą uczęszczać wyłącznie dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci rodziców pracujących w zakładach leczniczych i podmiotach realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zapewnienie opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych jest organizowane na wniosek rodzica.
Dla dzieci nieuczęszczających w tym czasie do przedszkoli będzie organizowana nauka zdalna w formie ustalonej przez dyrektora jednostki.
W celu uzyskania szczegółowych informacji należy kontaktować się z danym przedszkolem lub szkołą podstawową.


Dodano 17.03.2021

Ogłoszenie wyników rekrutacji na rok szkolny 2021/2022.


Dodano 01.03.2021

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w Konkursie Czyściochowe Przedszkole!   Do końca miesiąca trwa głosowanie na stronie Czysciochowe-przedszkole. Codziennie jeden głos może oddać rodzic, uczestnik programu Rossnę! Junior.   Zapraszamy rodziców naszych podopiecznych do wspólnej walki o nagrodę!   Bezpośredni link do głosowania na Nasza “klasę” znaleźć można w zakładce Konkurs (po zalogowaniu).  

Rossmann – organizator programu
Czysciochowe Przedszkole  

UWAGA! Dla ułatwienia – bezpośredni link umożliwiający oddanie głosu na nasze przedszkole znaleźć można poniżej:

Głosowanie


Dodano 31.01.2021


Dodano 31.01.2021

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W AKCJIDzieciaki Mleczaki”

To bezpłatna akcja edukacyjno-informacyjna na temat mleka i jego przetworów, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ich opiekunów oraz rodziców.


Dodano 31.01.2021

NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIEKubusiowi Przyjaciele Natury”

Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.


Dodano 28.01.2021

KAMPANIA EDUKACYJNO- INFORMACYJNA„MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG-PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH” II EDYCJA

Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze bierze udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ ZATRZYMAĆ SMOG – PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH”. Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców
i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia.

W ramach uzyskanej pomocy rzeczowej pozyskaliśmy 2 szt. oczyszczaczy, które uzdatniają powietrze w salach przedszkolnych. Kampania edukacyjno–informacyjna, została sfinansowana ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Dodano 09.01.2021

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie informuje, iż w okresie ferii placówka pracuje zgodnie z ustalonym harmonogramem, bez zmian.
Udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom również w formie porad telefonicznych. 
Numer infolinii 502 644 363 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 18.30


Dodano 05.01.2021

Propozycje na ferie zimowe przekazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ferie z TVP 

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu! 

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin


Akcja „Ferie bez nudy” 

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.  

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych. 


Dodano 22.12.2020

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola!

Z okazji zbliżających się Świąt składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech te piękne Święta Bożego Narodzenia będą niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Życzymy, aby odbyły się w spokoju, radości, wśród najbliższych. Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy zdrowia, pomyślności i spełnienia marzeń.

Wesołych Świąt !

Życzy Dyrektor i pracownicy Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy


Dodano 19.11.2020

Informujemy, że w Wigilię 24.12 przedszkole będzie nieczynne


Dodano 22.11.2020


Dodano 16.11.2020

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA

Zgodnie z aktualnymi informacjami dotyczącymi nowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących od 07.11.2020r. oraz z uwagi na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawiursa COVID19:

 • prosimy rodziców o rozważne podejmowanie decyzji dotyczących uczęszczania Państwa dzieci do przedszkola. Wszystkich rodziców, mających możliwość pozostawienia dzieci w domu zachęcamy do podjęcia tej decyzji.
 • ze względu na zagrożenie epidemiologiczne prosimy Rodziców o zachowanie dystansu, zakrywanie ust i nosa,
 • do przedszkola nie przeprowadzamy chorych dzieci (z jakimikolwiek objawami: katar, kaszel, chrypka itd.) – tym bardziej w obecnej sytuacji.

W związku ze złożonym  oświadczeniem COVID oraz zapoznaniem z , „Procedurą organizacji przedszkola w czasie pandemii-COVID-19”, prosimy o przestrzeganie  tych zasad, a także o uszanowanie  Rodziców, którzy przyprowadzają do przedszkola zdrowe dzieci.

Przypominam, że chore dziecko z jakimikolwiek objawami nie będzie przyjmowane do przedszkola.

Dbajmy razem o zdrowie Wszystkich dzieci oraz każdego z nas .


Dodano 02.11.2020

https://www.gov.pl/web/edukacja


Dodano 01.09.2020

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze, obowiązująca od 1 września 2020

Procedura postępowania obowiązująca w GPP im. J.Brzechwy w Górze w przypadku stwierdzenia wystąpienia niepokojących objawów u pracownika w placówce, obowiązująca od 1 września 2020

Procedura postępowania obowiązująca w GPP im. J.Brzechwy w przypadku stwierdzenia wystąpienia niepokojących objawów u dziecka w placówce, obowiązująca od 1 września 2020


Dodano 23.08.2020

Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze zaprasza na zebranie Rodziców, które odbędzie się 31 sierpnia 2020 r. o różnych godzinach dla poszczególnych grup. O harmonogramie spotkania poinformują wychowawcy każdej z grup.
Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu zobowiązane są do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.


Dodano 23.08.2020

Pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach.


Dodano 23.08.2020

List wraz z załącznikami od Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,
wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej. 
Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2
 
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

https://dokumenty.men.gov.pl/1b958a42-5d9d-409b-9520-dd0be55f95b2/20200821_aplikacjaprotegosafewspolnylistmenigis.docx

https://dokumenty.men.gov.pl/2f787589-4199-4cb9-bf0e-08cca09e0845/20200821_protegosafe_listmenigis.docx

https://dokumenty.men.gov.pl/7d83c88a-ee66-43a8-8612-af88c5b9333c/20200818_protegosafe_listmenigis.pdf


Dodano 29.07.2020

ANEKS nr 2 DO PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO


Dodano 08.07.2020

Wytyczne GIS w sprawie organizacji grup w przedszkolach i żłobkach

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-2-lipca


Dodano 01.07.2020

DYŻUR WAKACYJNY


Dodano 27.06.2020


Dodano 27.06.2020

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020


Dodano 23.06.2020


Dodano 19.06.2020

CERTYFIKAT
KREATYWNEGO PRZEDSZKOLA


Dodano 19.06.2020

Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zawieszone do 30 czerwca 2020 r. Więcej w zarządzeniu nr 19/2020


Dodano 19.06.2020

BEZPIECZNE WAKACJE

MEN, GIS, MZ

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz

https://gis.gov.pl/kategoria/wypoczynek/formy-wypoczynku/obozy-i-kolonie/

https://gis.gov.pl/wypoczynek/instrukcja-w-sprawie-wymagan-sanitarno-higienicznych-dla-stacjonarnych-obozow-pod-namiotami/

https://wypoczynek.men.gov.pl/strona/Rodzice

https://wypoczynek.men.gov.pl/

https://gis.gov.pl/wypoczynek/dopalacze-komunikat/

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

POLICJA

http://slaska.policja.gov.pl/kat/prewencja/jak-unikac-zagrozen/bezpieczne-wakacje/82862,Bezpieczne-wakacje.html

http://katowice.slaska.policja.gov.pl/k14/prewencja/jak-unikac-zagrozen/bezpieczne-wakacje/37283,Bezpieczne-wakacje.html

WYKAZ TELEFONÓW INTERWENCYJNYCH

http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/rodzice-i-uczniowie/wypoczynek/wypoczynekrodzice/wypoczynek-2020-wykaz-telefonow-interwencyjnych/

https://bezpiecznewakacje.pl/

https://www.gopr.pl/poradnik/wskazowki-dla-turystow


Dodano 12.06.2020

Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zawieszone do 21 czerwca 2020 r. Więcej w zarządzeniu nr 18/2020


Dodano 10.06.2020

“GÓRA GROSZA”


Dodano 04.06.2020

Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zawieszone do 14 czerwca 2020 r. Więcej w zarządzeniu nr 16/2020


Dodano 04.06.2020

Regulamin funkcjonowania monitoringu wizyjnego w Gminnym Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy w Górze


Dodano 01.06.2020

KOCHANE DZIECI – W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA…. – przepiękne życzenia od wszystkich Pań

https://drive.google.com/file/d/1_IrbSLY0YapG3Oqqx5Og73PlZuBA1pq7/view?usp=drivesdk


Dodano 29.05.2020

Informujemy, że zawiesza się działalność dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą od 1 czerwca 2020 r. do 7 czerwca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

http://www.miedzna.pl/2020/05/28/wydluzamy-termin-zamkniecia-placowek-oswiatowych/


Dodano 26.05.2020


Dodano 22.05.2020

Ważna informacja związana z planowanym uruchomieniem Przedszkola.
Nie otwieramy przedszkola!
Przedszkole zostaje w dalszym ciągu zamknięte zgodnie z zaleceniem Państwowego Powiatowego Inspektora  Sanitarnego w Tychach.

Brak zajęć dydaktycznych, opiekuńczych i rewalidacyjnych.
Wszystkie zajęcia będą się odbywały tak jak do tej pory zdalnie.

http://www.miedzna.pl/2020/05/21/wazna-informacja-dla-rodzicow-korzystajacych-z-zasilku-opiekunczego-w-czasie-pandemii/

https://cloud2l.edupage.org/cloud/Rewalidacja_w_szkole_____wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol_%281%29.docx?z%3AklDRuqit0CNMEDvJhrk0n5kLtQzBMRpW72Knz%2BqGZFHiTDWgjxvJpv1uafJZy8rl


Dodano 20.05.2020

Od 25 maja 2020 r. planowane jest wznowienie działalności przedszkola. Placówka od 25 maja (poniedziałku) będzie prowadziło swoją działalność według obowiązującego reżimu sanitarnego, określonego przez:

wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 wydanych 4 maja 2020 na podstawie art. 8 ustawy  z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 59, z 2020 r. poz. 322, 374, 567) wytycznych dla żłobków, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men.

oraz obowiązujące w naszej placówce procedury wewnętrzne, które dostępne są na stronie internetowej www.przedszkole-gora.pl

Rodzice wykazujący potrzebę zapewnienia dziecku opieki przedszkolnej zobowiązani są do złożenia poprawnie wypełnionego WNIOSKU (czytelny podpis obojga rodziców) w placówce, do której dziecko uczęszczało przed 12 marca 2020 r.

Wniosek należy złożyć w formie papierowej w sekretariacie przedszkola lub elektronicznej, tj.:

– przesłanie w formie skanu lub zdjęcia na adres mailowy,

lub

– przesłanie przez e-puap;

TERMIN: 

– do 21 maja 2020 r. (godzina 24:00) –  jeśli wniosek zostanie złożony w tym terminie, decyzję dyrektora placówki, czy dziecko ma zapewnione miejsce, Rodzic otrzyma 22 maja 2020 r.

– po 21 maja 2020 r. – złożenie wniosku po tym dniu będzie skutkowało jego rozpatrzeniem w ciągu 2 dni roboczych przez dyrektora.

Dyrektor podejmuje decyzję o przyjęciu dzieci, biorąc pod uwagę dostępną liczbę miejsc oraz zapisy wytycznych.

Wytyczne wskazują na konieczność przyjmowania w pierwszej kolejności rodziców, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Jak również dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

WAŻNE!

Uruchomienie opieki przedszkolnej i żłobkowej jest działaniem planowanym i na tę chwilę możliwym do zrealizowania, zważając na potrzeby rodziców, obecną sytuację oraz przyjęte procedury wewnętrzne, zgodne z obowiązującymi wytycznymi GIS, MEN i MZ.

Wystąpienie jakichkolwiek zdarzeń mających wpływ na zmianę obecnej sytuacji epidemicznej powodującej wzrost ryzyka rozprzestrzenienia sią zakażenia koronawirusem i tym samym powodujących zagrożenie dla zdrowia lub życia, może mieć wpływ na dalsze działania w tym zakresie, a co za tym idzie również może spowodować brak możliwości  świadczenia opieki przedszkolnej.

DROGI RODZICU!

Zanim podejmiesz decyzję o zgłoszeniu dziecka do przedszkola, zapoznaj się z wszystkimi wytycznymi określonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia oraz procedurami wewnętrznymi  obowiązującymi w placówce.

Zostały one stworzone dla bezpieczeństwa Twojego dziecka, Twojego, osób sprawujących opiekę nad dzieckiem, a co za tym idzie całej społeczności. Jak Tobie, tak i nam zależy na tym, aby pobyt w przedszkolu, czy żłobku był bezpieczny, dlatego tak ważne jest, abyś je znał i stosował.

Naruszenie ww. procedur i wytycznych jest niedopuszczalne i będzie skutkowało odmową zapewnienia Twojemu dziecku opieki.

DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY dla rodziców, którzy zdecydują się na osobiste sprawowanie opieki, na został wydłużony do dnia 14 czerwca 2020 r.

podstawa prawna: rozporządzenie rady ministrów w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania covid-19 z dnia 14 maja 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 855)

Dokumenty do pobrania

Opinia sanepidu

Zarządzenie Dyrektora Przedszkola

Regulamin przyprowadzania i odbierania dziecka oraz ramowy rozkład dnia

Wytyczne GIS, MZ i MEN

https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men


Dodano 06.05.2020

Szanowni Państwo,

W porozumieniu z organem prowadzącym na podstawie Zarządzenia nr 9 Dyrektora Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze z dnia 6 maja 2020r. następuje dalsze ograniczenie funkcjonowania placówki od dnia 6 maja do dnia 24 maja 2020 r. 

Z poważaniem
Renata Koczy


Dodano 06.05.2020

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego- Koronawirus SARS-CoV-2


Dodano 01.05.2020

ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA!


Dodano 01.05.2020

Dyżur wakacyjny w przedszkolach w Gminie Miedźna


Dodano 01.05.2020

Komunikat Wójta w sprawie przedszkoli, żłobków i klubów dziecięcych

http://www.miedzna.pl/2020/04/30/komunikat-wojta-przedszkola-zlobek-i-klub-dzieciecy-nie-zostana-otwarte-od-dnia-6-maja-2020-r/


Dodano 28.04.2020

Akcja „Daj pić pszczołom”


Pszczoły znajdują się oficjalnie na liście zagrożonych gatunków. Niestety ich życie nie jest łatwe i istnieje wiele czynników, które zabijają te pożyteczne owady. Dużym zagrożeniem dla pszczół są zmiany klimatyczne, a obecnie ogromna susza. Na szczęście każdy z nas może w pewnym stopniu pomóc pszczołom. Zachęcamy nasze przedszkolaki i ich rodziców do stworzenia poidełek dla pszczół w ogrodach. Owady też piją wodę. Wystarczy spodek z wodą i np. pływającymi kamieniami, które posłużą za lądowisko dla owadów. Poniżej zamieszczamy link do ciekawego artykułu, który może pomóc stworzyć odpowiednie poidełko.
Zapraszamy do wysyłania zdjęć Waszych poidełek!

https://przypadkowerzeczy.blogspot.com/2020/04/poideko-dla-pszczo-jak-je-prawidowo.html?m=1&fbclid=IwAR1wVjlt-1qUPwl7aWixWLdxe0K8NWW_kg68xtcAe2rjnZkzK9LeEpYNpzA


Dodano 28.04.2020

Na przedszkolnej rabacie zakwitły piękne żonkile z akcji “Znaki nadziei” zorganizowanej przez Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie . Cebulki żonkili zostały posadzone jesienią przez wszystkie przedszkolaki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przyłączenie się do tej szlachetnej akcji oraz już dziś zapraszamy do kolejnego udziału, chcemy aby z roku na rok nasza rabata była coraz większa!


Dodano 27.04.2020

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24.05.2020

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w znowelizowanym 24 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.


Dodano 23.04.2020

WYNIKI KONKURSU – “COŚ Z NICZEGO, czyli EKO ZABAWKA” . Więcej w zakładce – ‘Przedszkolne konkursy’

http://www.przedszkole-gora.pl/przedszkolne-konkursy


Dodano 20.04.2020

PRZEGLĄD PRAC KONKURSU – “COŚ Z NICZEGO, czyli EKO ZABAWKA” . Więcej w zakładce – ‘Przedszkolne konkursy’

http://www.przedszkole-gora.pl/przedszkolne-konkursy


Dodano 20.04.2020

Informujemy, że spotkanie rodziców z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie zaplanowane na 20 kwietnia 2020 r. w obecnej sytuacji zostało odwołane i odbędzie się w innym terminie.


Dodano 10.04.2020

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowe


Dodano 09.04.2020

Mimo tak trudnego dla nas wszystkich czasu, pragniemy złożyć pełne wiary i nadziei życzenia błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.
Niech te dni samotności, ciszy i lęku, które są trudną drogą, doprowadzą nas do spotkania ze Zmartwychwstałym.
A nadzieja da nam moc do pokonywania trudności abyśmy patrzeli w przyszłość z ufnością i wiarą.
Dzieci, Dyrekcja i Personel Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze


Dodano 30.03.2020

UWAGA! KONKURS!


Dodano 27.03.2020

Szanowni Rodzice!
Informujemy, że w okresie zawieszenia działalności przedszkola, mają Państwo możliwość komunikowania się z nauczycielami w godzinach od 9:00 do 14:00 poprzez indywidualne kontakty telefoniczne, istniejące grupy prywatne utworzone przez wychowawców na portalu Facebook lub grupy w aplikacji Messenger.  
Dodatkowo informacji udziela sekretariat przedszkola, z którym można skontaktować się telefonicznie pod numerem 32 211 71 20  w godzinach od 7:00 do 15:00 lub drogą mailową pod adresem kaczka676@wp.pl
Prosimy o śledzenie bieżących informacji na stronie przedszkola. W dziale „Dla rodziców” powstała nowa zakładka dotycząca zdalnego nauczania, które realizujemy od 25 marca 2020 r. Wychowawcy poszczególnych grup zamieszczają tam aktualną tematykę, treści programowe oraz zadania wychowawczo-dydaktyczne. Ponadto znajdują się tam pomysły na ciekawe zabawy oraz inspiracje do kreatywnego spędzania czasu z dziećmi w domu. Znajdują się tam również zadania do wykonania w kartach pracy, które zabrali Państwo do domu.
Zarówno dla dzieci, rodziców i nauczycieli jest to trudny i stresujący czas. Pamiętajmy, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest nasze zdrowie, bezpieczeństwo i spokój, czego Państwu oraz dzieciom życzymy!


Dodano 24.03.2020

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że przedszkole będzie nieczynne do 10 kwietnia br. Prosimy o śledzenie strony internetowej przedszkola.


Dodano 23.03.2020

Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze przypomina, że termin rekrutacji do przedszkola trwa do 10.04.2020 r. Prosimy o dostarczanie wniosków


Dodano 23.03.2020

W zaistniałej sytuacji Dyrektor Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze zachęca do zabrania z przedszkola kart pracy dzieci, które znajdują się na stolikach w wejściu do przedszkola. Prosimy o ich odebranie i śledzenie aktualnych informacji od wychowawców na stronie przedszkola w zakładce “Zadania domowe”


Dodano 21.03.2020

Apel dla rodziców dzieci szkolnych, opiekunów prawnych i uczniów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tychach w związku z występowaniem koronawirusa SARS CoV-02 w Polsce APELUJE o pozostanie
w domach w „dniu wagarowicza” tj. 21 marca 2020 r.


Dodano 17.03.2020

Drodzy Rodzice. W związku z zaistniałą sytuacją związaną z wirusem COVID-19, pojawiła się tymczasowa zakładka Zadania domowe. Znajdują się tam zadania dla naszych podopiecznych przygotowane przez wychowawczynie poszczególnych grup

http://www.przedszkole-gora.pl/zadania-domowe/


Dodano 17.03.2020

Szanowni Rodzice!

W związku z działaniami podejmowanymi na terenie kraju celem przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 Wójt Gminy Miedźna zawiadamia o tymczasowym ograniczeniu dostępności do Urzędu Gminy Miedźna i jednostek organizacyjnych dla petentów – klientów.

Wnioski o przyjęcie dziecka przyjmowane będą po uprzednim telefonicznym umówieniu pod numerem 32 211 71 20. Prosimy do minimum ograniczyć czas przebywania na terenie przedszkola. Wszystkie informacje o sposobie składania wniosków o przyjęcie do przedszkola oraz pozostałych spraw udzielane będą telefonicznie.

PRZEDSZKOLE JEST NIECZYNNE

Za zrozumienie serdecznie dziękujemy!


Dodano 17.03.2020

WAŻNY KOMUNIKAT! Informacja o profilaktyce przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

Wójt Gminy Miedźna apeluje do mieszkańców:

Pamiętajmy!

Należy przede wszystkim zachować spokój, na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Przestrzegajmy zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. zagrożenia koronawirusem.
Zachowajmy wszelką ostrożność i stosujmy się do zaleceń profilaktycznych.
Na stronie internetowej www.gis.gov.pl w zakładce Aktualności znajdują się komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2.

Prosimy o bieżące zapoznawanie się z zaleceniami.

Link do strony: gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/


Dodano 11.03.2020

UWAGA!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 16 marca do 25 marca br. zostają zawieszone wszelkie zajęcia prowadzone na terenie przedszkola.
Jutro i w piątek prowadzone będą tylko zajęcia OPIEKUŃCZE dla dzieci, których rodzice nie będą w stanie zapewnić im opieki.
Prosimy o śledzenie wszelkich komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego.

Z poważaniem

Renata Koczy- dyrektor przedszkola


Dodano 09.03.2020

WAŻNY KOMUNIKAT! Informacja o profilaktyce przeciwko koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.


Dodano 06.03.2020

Dyżur wakacyjny w przedszkolach w Gminie Miedźna


Dodano 04.03.2020

Ważna informacja dla Rodziców w sprawie rekrutacji


Dodano 04.03.2020

Uwaga owsiki!

Drodzy Rodzice,

Mamy informacje od rodziców o pojawieniu się owsików u dzieci
z naszego przedszkola. W trosce o zdrowie naszych dzieci prosimy
o szczególne obserwowanie dzieci i reagowanie na sygnały mogące świadczyć o zarażeniu dziecka owsicą.

Owsiki u dziecka można podejrzewać na podstawie następujących objawów:

 • świąd w okolicy odbytu
 • drapanie się w okolicy odbytu i krocza (gdzie mogą być złożone jaja)
  w szczególności wieczorem i w nocy
 • niespokojny sen, częste wybudzanie się w nocy, „wędrowanie po łóżku”
 • brak apetytu
 • nudności, osłabienie
 • problemy z koncentracją
 • nadpobudliwość, niepokój
 • podkrążone oczy
 • zgrzytanie zębami
 • wysypka na skórze, zapalenie skóry
 • bóle brzucha
 • moczenie nocne

Dodano 21.02.2020

ZBIÓRKA NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH ZWIERZĄT Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze organizuje zbiórkę rzeczy dla Fundacji „Zwierzęca Arkadia”. Więcej w ulotce poniżej


Dodano 13.01.2020

Badanie stóp dziecka (dla osób, które wyraziły zgodę) odbędzie się w dniach 15-17.01.20 w naszym przedszkolu. Więcej informacji u wychowawców grup.


Dodano 07.01.2020

Badanie stóp i kończyn dolnych


Dodano 24.12.2019

Cudownych, prawdziwie rodzinnych Świąt, opromieniowanych blaskiem betlejemskiej gwiazdy życzą: Dyrekcja, Personel i wszystkie Dzieci


Dodano 18.12.2019


Dodano 21.11.2019

Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie w zbiórkę pluszowych maskotek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych w ramach akcji „Dzień Pluszowego Misia”. Zebraliśmy ogromną ilość pluszaków, kredek, plasteliny, mazaków, farb i kolorowych zabawek, które sprawią dzieciom wiele radości.
W ramach akcji ekologicznej „Sprzątanie świata” zebraliśmy 7,5 kg starych telefonów.
Dziękujemy!


Dodano 12.11.2019

Zebranie rodziców
27 listopada 2019 r. o godz. 16:30 w przedszkolu odbędzie się zebranie dla rodziców połączone z prelekcją na temat Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania prof. Jagody Cieszyńskiej. Zapraszamy!


Dodano 06.11.2019

Dzień Pluszowego Misia

Przedszkole przystąpiło do akcji „Dzień Pluszowego Misia” organizowanej przez Fundację Mam Marzenie. W ramach akcji zbierane są nowe maskotki oraz materiały plastyczne, które zostaną przekazane dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Ważne, żeby przekazywane rzeczy były nowe i nieużywane. Podarunki można przynosić do wychowawców grup w terminie do 21 listopada 2019 r. Zachęcamy do udziału!

Więcej o akcji: http://www.mammarzenie.org/dzien-pluszowego-misia/


Dodano 29.10.2019

W e-chmurze 1 pojawił się materiał video z występów naszych Przedszkolaków podczas uroczystości otwarcia przedszkola. W związku z tym, że nagrany został z częstotliwością 60 klatek na sekundę, jedyną niedogodnością jest efekt ‘flickeringu’, związany z migotaniem świetlówek oświetlających salę, w której tego dnia odbywała się uroczystość. Pomimo tego mamy nadzieję, że video będzie cenną pamiątką, która uzupełni archiwum naszych najmłodszych.


Dodano 27.10.2019

W dniu 29.10.19 odwiedzi nasze przedszkole  wolontariusz z Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie, by powiedzieć dzieciom kilka słów o hospicjum, bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym, osamotnionym oraz o akcji Znaki Nadziei.


Dodano 15.10.2019

Przedszkole przystąpiło do konkursu w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości używanych i niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Za każdy kilogram zebranych telefonów przedszkole otrzyma nagrody. Zachęcamy do przynoszenia starych telefonów, które można składać u wychowawców grup w terminie do 15.11.2019 r. Dziękujemy!


Dodano 13.10.2019

Zapraszamy do udziału w akcji – “ZNAKI NADZIEI”. Więcej informacji w pliku poniżej


Dodano 12.10.2019

W dniu 15.10.19 (wtorek) odbędzie się sesja zdjęciowa w plenerze dla dzieci, które były zapisane, a nie zdążyły zrobić zdjęcia w dniu 02.10.19. Również w tym dniu będą robione zdjęcia grupowe każdej z grup do kroniki przedszkola. Prosimy o odświętny ubiór dziecka.


Dodano 07.10.2019

09.10.2019 tj. środa dzieci będą miały okazję dowiedzieć się o pracy na kolei. Realizowana będzie tematyka z cyklu “Poznajemy zawody naszych rodziców”. Zajęcia poprowadzi pani Wiktoria – mama Zosi z grupy Jeżyków.                                                                      

Godz.10.00-zajęcia dla grup;Żabki,Kangurki i Pszczółki.                          

Godz.11.00-zajęcia dla grup;Jeżyki,Biedroneczki,Sówki.


Dodano: 03.10.2019

Dyrektor GPP im. J Brzechwy w Górze ogłasza zmianę wychowawcy w grupie Kangurki. Jest nią p. Aneta Bystrzycka, a nauczycielem uzupełniającym w grupach Kangurki i Żabki została p. Dagmara Sojka.


Dodano: 01.10.2019

Od Stowarzyszenia Przyjaciół Gminnego Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Górze:

Mamy dobrą wiadomość dla najmłodszych. Dzięki hojności jednego ze Sponsorów, udało się doposażyć nasze przedszkole.

Za kwotę 2000,56 PLN zakupiliśmy następujące przedmioty:

 • 24 szt. akumulatorków do robotów Verni (nauka programowania)
 • 2 ładowarki do akumulatorków
 • 28 szarf gimnastycznych
 • 30 woreczków gimnastycznych
 • 3 drabinki
 • 20 piłek do gry w piłkę ręczną
 • worek na piłki
 • deskorolkę do terapii sensorycznej

W imieniu zarządu i całego Stowarzyszenia – DZIĘKUJEMY!!!

Jednocześnie przypominamy, że każdy z Rodziców może zasilić szeregi Stowarzyszenia. Składka wynosi JEDYNE 5 PLN na miesiąc, płatne 25 PLN z góry za semestr (u skarbników poszczególnych grup). Jak widzicie, każda złotówka pozyskana ze składek czy od Sponsorów, wspomaga rozwój naszych Dzieci.


Dodano: 30.09.2019

Urodziny w przedszkolu odbędą się 04.10.2019

Solenizanci:

Sówki: Anita K., Kaja N., Nadia N., Wiktor W., Aniela J., Michał W.
Biedronki: Antoni K., Mikołaj K., Stanisław M.
Jeżyki: Hanna Ch., Antoni M., Lena B., Emilia Ch., Nina M., Zofia P.

Urodziny w przedszkolu odbędą się 11.10.2019

Solenizanci:

Pszczółki: Milena W., Aleksander L., Hania W.
Żabki: Milena J., Michalina K., Wiktor L., Antonina P., Aleksander U., Liliana W., Kornelia N., Faustyna L., Kaja G., Paulina N., Zuzanna S.


Dodano: 30.09.2019

INFORMACJA

Informujemy o Uroczystości Otwarcia Przedszkola, które odbędzie się dnia 18.10.2019 o godz. 10:00.

INFORMACJA

23.10.2019 Dzień Otwarty Przedszkola. Serdecznie Zapraszamy!


Dodano: 03.09.2019

Uwaga! Niebawem kontynuacja "Przygody z programowaniem obiektowym". Roboty Verni wyczekują już spotkania z dzieciakami.

Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze

Ul. Kręta 13,
43-227 Góra.
Tel./Fax: +48 32 211 71 20
E-mail:

Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola im. Jana Brzechwy w Górze

KRS: 0000253300
Tel./Fax: +48 32 211 71 20
E-mail:
follow us:
Copyright © 2018. All rights reserved.