Na okres od 29 marca do 9 kwietnia 2021 r. przedłużono ograniczenia związane z funkcjonowaniem szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ograniczenia te rozszerzono o także o przedszkola
i żłobki, czy kluby dziecięce.
Nauka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych nadal odbywa się w formie zdalnej na dotychczasowych zasadach. Prowadzone mogą być konsultacje indywidualne lub grupowe dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III liceum ogólnokształcącego.
Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych mogą uczęszczać wyłącznie dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci rodziców pracujących w zakładach leczniczych i podmiotach realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zapewnienie opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych jest organizowane na wniosek rodzica.
Dla dzieci nieuczęszczających w tym czasie do przedszkoli będzie organizowana nauka zdalna w formie ustalonej przez dyrektora jednostki.
W celu uzyskania szczegółowych informacji należy kontaktować się z danym przedszkolem lub szkołą podstawową.

Kategorie: Ogłoszenia