W dniu 16.02.2023 r. Rodzice mieli okazję uczestniczyć w prelekcji dotyczącej zagrożeń płynących ze zbyt częstego korzystania przez dzieci z urządzeń elektronicznych takich jak telefon komórkowy, telewizor, tablet, komputer, a co za tym idzie z Internetu. Niezależnie od wieku, każde dziecko może bardzo szybko uzależnić się od wyżej wymienionych technologii. Rodzice zostali poinformowani jak ważne jest to, aby ograniczyć dzieciom do nich dostęp, gdyż ma to bardzo zły wpływ na ich rozwój psychiczny, a także fizyczny, który w okresie dzieciństwa jest bardzo intensywny i od jego jakości zależy całe życie dziecka. Psycholog prowadząca prelekcję przedstawiła jakiego typu bajki, filmy i gry są odpowiednie dla naszych dzieci, a jakie wywierają negatywne skutki w ich rozwoju. Nie jest koniecznością, aby całkowicie zabronić dzieciom korzystania z nowych technologii, jednak należy pamiętać, aby wyznaczyć odpowiednie ramy czasowe – jeżeli dziecko 6-letnie przez 20 minut będzie oglądało bajkę, to nie wpłynie negatywnie na jego prawidłowy rozwój. W dzisiejszych czasach telefony komórkowe, laptopy, telewizory towarzyszą nam każdego dnia – „wszystko jest dla ludzi”, ale w odpowiedniej ilości. Dajmy naszym pociechom dobry przykład i zamiast kolejnej bajki czy gry zabierzmy je na spacer, pograjmy w piłkę, bo kiedyś, gdy nasze dzieci dorosną, będziemy za tym tęsknić!

Loading

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content