„Powiewa flaga gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze biel jest i czerwień,

Czerwień – to miłość,

biel – serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Czesław Janczarski

Aby rozbudzić w przedszkolakach poczucie tożsamości narodowej i szacunek do symboli narodowych w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia, które nawiązują do świąt narodowych. Zbliżające się Święto Flagi i Święto Konstytucji Trzeciego Maja było okazją do rozmowy o patriotyzmie.

Zebraliśmy sie na wspólnej akademi aby odśpiewać Hymn Państwowy. Dzieci wykonywały prace plastyczne o symbolach narodowych, którymi ozdobiliśmy przedszkole. Omawiane tematy stały się dla naszych wychowanków piękną lekcją patriotyzmu a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej🇵🇱🇵🇱🇵🇱.

Loading

Kategorie: Wydarzenia

Skip to content