Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach z terenu Gminy Miedźna

W roku szkolnym 2019/2020 w przedszkolu realizowano projekt „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach z terenu Gminy Miedźna”, finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Realizacja projektu umożliwiła utworzenie dodatkowych 50 miejsc dla dzieci w Gminnym Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy w Górze oraz podniesienie jakości edukacji w placówce poprzez wyposażenie w niezbędne pomoce dydaktyczne oraz meble. W przedszkolu została także rozszerzona oferta edukacyjna o dodatkowe zajęcia m.in. teatralne, rytmiczne i logopedyczne.

Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie 2019 roku przedszkole przystąpiło do akcji „Dzień Pluszowego Misia”  organizowanej przez Fundację Mam Marzenie z Krakowa. W ramach akcji zostały zebrane nowe maskotki oraz materiały plastyczne, które przekazano dla małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologicznych.

Sprzątanie świata

W listopadzie 2019 roku przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Akcja polegała na zebraniu jak największej ilości używanych  i niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. W przedszkolu zebrano 7,5 kg starych telefonów.

Zbiórka dla zwierząt

W lutym 2020 roku zorganizowano zbiórkę rzeczy dla Fundacji „Zwierzęca Arkadia” opiekującej się pokrzywdzonymi przez los zwierzętami. Zebrano dużą ilość karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, zabawki dla zwierząt oraz artykuły do sprzątania oraz środki czystości.

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Kreatywny przedszkolak”

W roku szkolnym 2019/2020 w grupach „Żabki” oraz „Pszczółki” realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny „Kreatywny przedszkolak”. Głównym celem projektu są kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Podczas zajęć doskonalone są umiejętności planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, a także obowiązkowości, ponieważ część materiałów dzieci przynoszą z domu.

Projekt edukacyjny „Nie lekceważcie fantazji”

W styczniu 2020 roku przedszkole wzięło udział w projekcie „Nie lekceważcie fantazji” skierowanym do placówek im. Jana Brzechwy w całej Polsce zorganizowanym przez studentki pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem projektu było zapoznanie dzieci z twórczością Jana Brzechwy oraz zachęcenie ich do samodzielnego i twórczego myślenia.

Znaki Nadziei

W październiku 2019 roku odbyła się akcja „Znaki Nadziei” zorganizowana przez Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Dzieci przyniosły z domu cebulki żonkili, które z radością posadziły na rabacie przygotowanej obok wejścia do przedszkola. Żonkile są symbolem hospicjum na całym świecie. Akcja miała na celu pokazać, że jest wielu ludzi chcącym pomóc nieuleczalnie chorym, osamotnionymi niesamodzielnym osobom.

Szkoła do hymnu

8 listopada 2019 w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Tego dnia wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”, podczas której całe przedszkole o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewało pieśń Mazurka Dąbrowskiego, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.

Zbiórka dla Domu Dziecka w Pszczynie

W okresie przedświątecznym w grudniu 2019 roku w przedszkolu zorganizowano zbiórkę dla wychowanków z Domu Dziecka „Przystań” w Pszczynie. W ramach akcji zebrano wiele artykułów spożywczym o długim terminie ważności, słodycze, artykuły higieniczne oraz wiele zabawek, maskotek, artykułów papierniczych.

Czyściochowe Przedszkole

Czyściochowe Przedszkole to nowy program edukacyjny dla przedszkoli w całej Polsce, organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę! Junior. Celem programu jest pomoc nauczycielom w edukacji i motywowaniu przedszkolaków do codziennego dbania o higienę. Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”

Akcja jest organizowana przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia i ma na celu zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć. Więcej informacji: https://edu.crl.org.pl/#section1

Gminne Przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Górze

Ul. Kręta 13,
43-227 Góra.
Tel./Fax: +48 32 211 71 20
E-mail:

Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola im. Jana Brzechwy w Górze

KRS: 0000253300
Tel./Fax: +48 32 211 71 20
E-mail:
follow us:
Copyright © 2018. All rights reserved.